FANDOM

RedDragon1024

aka pantaloon

  • I live in the Down Under
  • I was born on October 24
  • My occupation is Student
Wiki-wordmark3

Hello! I've been a fan of Survivor since watching Australian Survivor (2017).

My favorite Survivor castaway(s)

Australian Survivor (2017)

  • Jericho Malabonga
  • Luke Toki
  • Michelle Dougan
  • Odette Blacklock

Survivor: Ghost Island

  • Domenick Abbate
  • Chelsea Townsend
  • Donathan Hurley
  • Bradley Kleihege

Survivor SA: Philippines

  • Werner Joubert
  • Palesa Tau
  • Vusi Mafulela
  • Toni Tebbutt

Australian Survivor: Champions vs Contenders (2018)

  • Benji Wilson
  • Shonee Fairfax
  • Monika Radulovic
  • Sharn Coombes

Survivor: David vs Goliath

  • Davie Rickenbacker
  • Gabby Pascuzzi
  • Nick Wilson
  • Angelina Keeley

Survivor: Tocantins

  • Stephen Fishbach
  • Taj Johnson-George
  • Spencer Duhm
  • Coach Wade (post-merge)

Survivor: Panama

  • Cirie Fields
  • Aras Baskauskas
  • Shane Powers
  • Austin Carty

Survivor: Philippines

  • Carter Williams
  • Denise Stapley
  • Jonathan Penner
  • Lisa Whelchel

Survivor: Pearl Islands

  • Sandra Diaz-Twine
  • Rupert Boneham
  • Christa Hastie
  • Ryan Opray

Survivor: Vanuatu

  • Eliza Orlins
  • Rory Freeman
  • Chad Crittenden
  • Twila Tanner

Survivor: China

  • Amanda Kimmel
  • Peih-Gee Law
  • Jaime Dugan
  • Erik Huffman

Survivor: Micronesia (so far)

  • Eliza Orlins
  • Erik Reichenbach
  • Chet Welch
  • Ami Cusack

Survivor: Edge of Extinction

  • Victoria Baamonde
  • Lauren O'Connell
  • David Wright
  • Julie Rosenberg

Survivor: The Amazon

  • Christy Smith
  • Matthew von Ertfelda
  • Rob Cesternino
  • Deena Bennett

Survivor: Palau

  • Stephenie LaGrossa
  • James Miller
  • Bobby Jon Drinkard
  • Coby Archa

Survivor: Guatemala

  • Lydia Morales
  • Danni Boatwright
  • Jamie Newton
  • Rafe Judkins

Survivor: Kaôh Rōng

  • Aubry Bracco
  • Debbie Wanner
  • Tai Trang
  • Cydney Gillon

Australian Survivor: Champions vs. Contenders (2019) (so far)

  • Pia Miranda
  • Luke Toki
  • Harry Hills
  • Baden Gilbert

My least favorite Survivor castaway(s)

Australian Survivor (2017)

  • Locky Gilbert
  • Kent Nelson

Survivor: Ghost Island

  • Angela Perkins
  • Laurel Johnson

Survivor SA: Philippines

  • Tom Schwartz
  • Jeanne Michel

Australian Survivor: Champions vs Contenders (2018)

  • Zach Kozyrski
  • Steve Willis

Survivor: David vs Goliath

  • Jeremy Crawford
  • Dan Rengering

Survivor: Tocantins

  • Tyson Apostol

Survivor: Panama

  • Terry Deitz

Survivor: Philippines

  • Abi-Maria Gomes (pre- and early post-merge)
  • Malcolm Freberg (post-merge)

Survivor: Pearl Islands

  • Osten Taylor
  • Andrew Savage

Survivor: Vanuatu

  • Mia Galeotalanza
  • Lea Masters

Survivor: China

  • Todd Herzog
  • James Clement

Survivor: Micronesia

  • Ozzy Lusth
  • Joel Anderson

Survivor: Edge of Extinction

  • Joe Anglim
  • Wardog DaSilva
  • Kelley Wentworth
  • Gavin Whitson

Survivor: The Amazon

  • Daniel Lue
  • Shawna Mitchell
  • Roger Sexton
  • Jenna Morasca

Survivor: Palau

  • Tom Westman
  • Katie Gallagher
  • Caryn Groedel
  • Ian Rosenberger

Survivor: Guatemala

  • Stephenie LaGrossa
  • Judd Sergeant

Survivor: Kaôh Rōng

  • Michele Fitzgerald
  • Kyle Jason
  • Scot Pollard

Survivor: Champions vs. Contenders (2019) (so far)

  • Shaun Hampson
  • Nova Peris
  • Steven Bradbury
  • John Eastoe

Season Rankings

1. Pearl Islands

2. David vs. Goliath

3. Panama

4. Australian Survivor: Champions vs. Contenders (2019)

5. Guatemala

6. Vanuatu

7. Philippines

8. The Amazon

9. Kaôh Rōng

10. Micronesia

11. Australian Survivor 2017

12. Survivor South Africa: Philippines

13. Tocantins

14. Edge of Extinction

15. Australian Survivor: Champions vs Contenders (2018)

16. China

17. Palau

18. Ghost Island


Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.